Czy warto stosować balsamy brązujące?

Samoopalacze oraz balsamy brązujące dostępne m.in. w Bee.pl to jedne spośród tych artykułów, jakie – niezależnie od pory roku oraz warunków będących na zewnątrz – dodają skórze złocisty kolor bez prezentacji na niebezpieczne światło słoneczne. Teraz na rynku dostępnych jest mnóstwo formuł zmieniających odcienie skóry – od mgieł oraz pianek, przez typowe mleczka oraz masła do ciała, aż po naturalne balsamy brązujące, z certyfikowanymi elementami. Które spośród nich dobrać? Wiele zależy od preferencji użytkownika, a i od sumy, jaką zamierza wyłożyć na konkretny artykuł.

Balsam brązujący

Balsam brązujący dodaje skórze opalony kolor w sposób płynny. Po jednej aplikacji rezultat może być jeszcze niezauważalny lub zauważalny w minimalnym stopniu (to zależy od danego rodzaju skóry). Pierwsze rezultaty po balsamie brązującym otrzymasz po 3-4 dniach używania. Balsamu możesz stosować w ramach normalnej pielęgnacji – szczególnie, jeżeli jest to balsam o wartościach pielęgnacyjnych oraz nawilżających.

Związkiem chemicznym odpowiedzialnym za zmianę barwy skóry jest dihydroksyaceton, więc DHA, jakie jest w wersji chemicznej oraz naturalnej. Oba reagują z glikolami zamkniętymi w warstwie zrogowaciałej naskórka, wytwarzając barwy polimeryczne. Samoopalacze mają niezwykle dużą ilość sztucznego dihydroksyacetonu, więc ich reakcja na skórę jest niezwykle silna oraz natychmiastowa. Cecha ta wywołuje, iż nieprecyzyjne nałożenie kosmetyku może spowodować do powstawania plam na skórze, jakie wyglądają brzydko.

Balsam brązujący pod prysznic

Chociaż funkcjonowanie chemiczne balsamów brązujących jest dość łatwe oraz niełatwo w tej branży o zmiany, co pewien czas wytwórcy starają się wprowadzać na rynek nowości. Od pewnego czasu dostępny jest na przykład balsam brązujący pod prysznic. Jest to kosmetyk, jaki na skórę nakładamy na mokro, w czasie kąpieli. Jego zastosowanie przypomina zatem korzystanie z normalnego żelu pod prysznic. Oczywiście zapewnia to ogromną swobodę oraz łatwość, jeżeli chodzi o aplikację środka opalającego. Z drugiej strony tego rodzaju balsam brązujący ma niewątpliwie łagodne funkcjonowanie – rezultatów należy się spodziewać świeżo po paru kąpielach.