Balsamy brązujące – co warto wiedzieć?

Lato to czas, kiedy niezwykle chcemy się opalać. Nic nadzwyczajnego – opalona skóra wygląda dobrze, świeżo oraz zdrowo. Natomiast poza tym, iż promienie słoneczne pozwolą nam syntetyzować w organizmie witaminę D, to ich moc może być dla ludzkiej skóry niewątpliwie niebezpieczna. Więc jeżeli jesteś właścicielką jasnej, delikatnej skóry, zrezygnuj z opalania. Aby mieć skórę dotkniętą słońcem, starczy wykorzystać profesjonalnych kosmetyków. Dobierz najdoskonalszy balsam brązujący.

Balsamy brązujące

Nie da się ukryć, iż jeszcze powszechniej mówi się o niekorzystnym funkcjonowaniu promieni słonecznych. Zagrożenie pojawienia się zmian nowotworowych i przyspieszenie procesów starzenia efektywnie zniechęcają do spędzania czasu na słońcu. Z tego powodu artykuły brązujące cieszą się wielkim zainteresowaniem zarówno pośród pań, jak również panów marzących o doskonałej, brązowej opaleniźnie. Ich pojawienie się na rynku spowodowało mnóstwo kontrowersji. Wiele osób rozpoczęło się zastanawiać, czy balsamy brązujące są niebezpieczne, identycznie jak miało to miejsce w latach 90. Mianowicie niekoniecznie!

Jak nakładać balsam brązujący?

Przed założeniem balsamu brązującego należy dobrze przygotować skórę. Ważne jest wcześniejsze złuszczenie naskórka oraz zrobienie peelingu. Balsam brązujący powinniśmy nakładać regularnie oraz dopilnować o gruntowne rozsmarowanie artykułu. Należałoby podkreślić, iż balsam należy nakładać również na nogi oraz ręce, by później nie odcinały się od reszty ciała pokrytej kosmetykiem brązującym. Istotne jest, by po nałożeniu oczyścić dłonie – w przeciwnym razie środkowa część dłoni może być pomalowana na brązowo.

Nie bój się smug!

Obowiązkowo złuszcz naskórek przed wykorzystaniem kosmetyku samoopalającego. Znikną suche skóry, w które środek wchłonąłby się mocniej, wytwarzając mocniejsze plamy. Wklep balsam nawilżający, zaczekaj, aż się wchłonie. Małą ilość samoopalacza czy balsamu brązującego wmasuj okrężnymi ruchami w skórę. Na kolana oraz łokcie dodaj mniej środka, możesz także dodać do nich chustkę higieniczną aby zgromadzić nadmiar kosmetyku. Dzięki temu całe ciało będzie zabarwione równomiernie. Jeżeli używasz aerozolu, spryskuj go w odległości 30 cm, a potem trzyj w skórę.